Fremragende Kundekontakt
Denne udbyder er blevet anerkendt af os for at have fremragende kundekontakt.
Vores anerkendelse er givet til de udbydere, der er gode og hurtige til at række ud, efter de har modtaget en forespørgsel.
Kursusbeskrivelse
Grafisk Design Basis
Med disse 3 certificerede Adobe® kurser, København og Aarhus, får du 4 dage med hver af de 3 vigtigste Adobe værktøjer i en pakke – InDesign, Photoshop og Illustrator.
Det er Adobes 3 mest anvendte værktøjer, og kan du dem, kan du producere dokumenter af høj kvalitet, pæne fotos og grafiske illustrationer. Dette kursus overbygge akademiets Grafisk Design Kursus, 6 Dage, med de 3 Adobe udvidet kurser.
Med disse Adobe kurser får du praktisk erfaring med at arbejde i og på tværs af de tre grundlæggende Adobe-programmer: Photoshop, InDesign og Illustrator. Selvom de tre programmer kan bruges individuelt, opnår du størst mulig kreativ frihed, ved at kunne begå dig på tværs af programmerne, og forstå hvordan de spiller sammen.
Dit Udbytte
Efter Adobe kurset skal du ikke længere have fat i en konsulent hver gang du skal ændre noget af dit marketing materiale. Du vil opleve at du selv kan bruge Adobes vigtigste værktøj, og du vil spare både tid og penge for din afdeling. Det bliver dig de andre kommer til når materiale skal ændres.
Dette grafisk design kursus er akademiets mest omfattende grafisk design kursus. Og du får den tekniske basis til at arbejde med de 3 vigtige Adobe produkter, InDesign, Photoshop og Illustrator. 4 dage med hver. Og på dette kursus i grafisk design får du alle 3 i hænderne.
Målgruppe
Kurset er for dig der ikke tidligere, eller kun kortvarigt, har arbejdet med Adobes 3 vigtige programmer - InDesign, Photoshop og Illustrator. Det er tilpasset dig der gerne selv vil kunne programmerne så du ikke skal have fat i en ekstern konsulent hver gang du skal ændre noget i jeres materiale.
Eksamen og diplom
Ja - du modtager diplom
Pris
Prisen for kurset Grafisk Design Basis er : Kr. 7.900,- inkl. moms
Om udbyderen

COMPASS
Compass blev etableret i 2005 af iværksætterne Niels Fester. Kompetencerne var procesoptimering, IT, Business Intelligence, Ledelsesinformationssystemer, Lean og forretningsudvikling. Compass tilbyder services indenfor RPA-Robotics og IT kurser til forretningsbrugere. Konsulenternes mantra er "hjælp til selvhjælp" således at viden og erfaring...
Få information
Kontaktinfo
Compass Academy
Evalueringer
Gennemsnit 5
Baseret på 4 evalueringerUdfyld formularen for mere information om Grafisk Design Grundlæggende - POSITIVLISTEN